Nasz warsztat mechaniczny znajdujący się w Szczecinie oferuje profesjonalne wypalanie filtra cząstek stałych DPF komputerem. Mamy wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie i dysponujemy specjalistycznym sprzętem, który umożliwia szybkie i bezpieczne przeprowadzenie zabiegu. Wśród najczęstszych oznak uszkodzenia tego podzespołu wymienia się:

  • zauważalny spadek wydajności silnika,
  • emisję czarnego dymu z rury wydechowej,
  • znaczący wzrost zużycia paliwa,
  • nierówną, głośną pracę jednostki napędowej,
  • brak możliwości rozruchu i uruchomienia układu silnikowego.

Pierwszym zabiegiem jest zazwyczaj czyszczenie filtrów oraz ich regeneracja. Jeżeli jednak objawy nadal występują, konieczne może być wypalanie lub usunięcie DPF-a. Niezależnie od sytuacji oferujemy nasze profesjonalne wsparcie w tym zakresie.

Zapchane układy filtrujące są częstym problemem, z którym spotykają się właściciele i kierowcy nowoczesnych maszyn budowlanych. Warto pamiętać, że często pierwszą oznaką nadchodzącej awarii jest zapalenie się stosowanej lampki kontrolnej na desce rozdzielczej informującej o błędzie lub nieprawidłowej pracy systemu filtracyjnego. Nie powinno się bagatelizować tego komunikatu.

Komputerowe wypalanie filtrów DPF

Profesjonalne wypalanie komputerowe sprawia, że filtry cząstek stałych DPF mogą być użytkowane przez długi czas, bez konieczności kosztownej wymiany elementu na nowy. Zapobiegamy też usuwaniu go, co jest często tanią alternatywą, niesie jednak za sobą spore ryzyko natury prawnej, a zarazem jest zabiegiem szkodliwym dla środowiska naturalnego.

Podczas procesu wypalania do układu wtłaczana jest duża dawka paliwa, która jest aplikowana również bezpośrednio do cylindrów. Poprzez komputer diagnostyczny wymusza się specjalną procedurę, która umożliwia pracę maszyny tym czasie, a zarazem odetkanie zapchanego elementu. Zazwyczaj należy jednocześnie wymienić olej silnikowy.

Jest to proces w pełni bezpieczny dla jednostek napędowych stosowanych w nowoczesnych maszynach.

Profesjonalna regeneracja filtrów DPF w Szczecinie

Procesy regeneracyjne nie tylko są w stanie przywrócić auto do pełnej sprawności i umożliwić prawidłową pracę silnika, ale również poprawiają skuteczność działania układu. Zmniejsza się ilość niepotrzebnie wydalanych spalin, a więc redukujemy emisję szkodliwych substancji chemicznych i związków lotnych do atmosfery, dlatego tak ważne jest, aby filtr DPF był regularnie regenerowany.

Dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii regeneracja filtra DPF przebiega stosunkowo szybko i już po kilku chwilach pierwsze zanieczyszczenia, osady i inne niepożądane chemikalia zostają usunięte, a silnik zauważalnie zwiększa swoją moc. Zależnie od poziomu zużycia proces może potrwać od kilku do kilkunastu godzin.

W naszym warsztacie zajmujemy się profesjonalnym czyszczeniem układów filtracji cząstek stałych stosowanych w nowoczesnych maszynach budowlanych i samochodach z silnikiem Diesla. Jeżeli zauważyłeś, że Twója maszyna ma obniżoną moc albo z rury wydobywa się czarny dym, to może być problem z DPF. Nie zwlekaj i skontaktuj się z nami!